Video: Pražští policisté si na Silvestra „užili“ pořádnou honičku v centru Prahy
Policisté 31. prosince krátce před desátou hodinou dopolední zaregistrovali na Podolském nábřeží řidiče ve Škodě Octavia Combi, kterou policejní databáze vyhodnotila jako odcizenou. Automobil byl podle informačního systému odcizen předchozí den v Horních Počernicích.

Policejní hlídka zalarmovala posily a vozidlo sledovala na křižovatku ulic Podolské nábřeží a Libušina, kde řidič zastavil na červený světelný signál. Této situace využila přivolaná posila a svým vozidlem řidiče zablokovala. Ten pokyny policistů nerespektoval a zátaras prorazil, přičemž policejní vůz poškodil. Následně ujížděl po Podolském nábřeží, kdy svou rychlou a bezohlednou jízdou ohrožoval ostatní řidiče i chodce.
Na křižovatce s ulicí Podolská způsobil další dopravní nehodu a to v okamžiku, kdy vjel do křižovatky na červenou a naboural do taxíku. Ani druhá dopravní nehoda piráta silnic nezastavila a on pokračoval ve zběsilé jízdě ulicemi Jeremenkova, Dvorecká, Modřanská, Branická, a Ke Krči až do ulice Vrbova, kde se otáčel v křižovatce ulic Novodvorská a Vavřenova do protisměru. Situace bohužel stále neumožňovala policistům použít zastavovací pásy, proto hlídky přistoupily k dalšímu pokusu o zátaras služebním vozidlem.

Ujíždějící řidič stále odmítal zastavit, poškodil již druhý policejní vůz a pokračoval ulicí Ke Krči. Na této komunikaci konečně nastaly ideální podmínky pro použití donucovacího prostředku v podobě zastavovacího pásu. Řidič po najetí na pás prorazil všechny čtyři pneumatiky a byl tak donucen rychlost vozu snížit. Pokračoval ještě nějakou dobu ulicí Jiskrova a dále Branická, kde jej zastavil třetí a poslední zátaras policie.

Policisté na místě 32letého cizince zadrželi a později převezli na nejbližší policejní služebnu k provedení dalších nezbytných úkonů. Případ si převzali kriminalisté čtvrtého policejního obvodu, kteří muže podezírají hned z několika přečinů. Na svědomí má totiž vedle samotné krádeže poškození hned čtyř vozidel, z toho dvou policejních.